All creative work builds on what came before. Nothing is completely original

"There is nothing new under the Sun" (Biblie)

  1. Plener jest spotkaniem organizowanym przez origamistów dla origamistów, imprezą non-profit.
  2. Uczestnikiem XIV Pleneru Origami może zostać każda zainteresowana osoba dorosła, która w terminie do 15 maja 2015 prześle kartę zgłoszenia na adres podany w karcie. W plenerze mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie po uzgodnieniu z organizatorami.
  3. Tematem przewodnim tegorocznego pleneru są Hybrydy.
  4. Gościem specjalnym XIV Pleneru Origami jest Daniel Chang.
  5. Wśród uczestników pleneru spodziewamy się gości zagranicznych. Językiem komunikacji są język polski i język angielski, napisy i program przygotowujemy w języku polskim i języku angielskim. Każdy z uczestników pleneru może liczyć na pomoc w tym zakresie ze strony organizatorów i pozostałych uczestników pleneru.
  6. Każdy z uczestników pleneru ma prawo zgłosić warsztaty, które poprowadzi, i może przywieź ze sobą złożone przez siebie modele, które zaprezentuje pozostałym uczestnikom pleneru w ramach Wystawy Plenerowej.
  7. Wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały – papier do składania, kawę, herbatę. Obiady w piątek, sobotę, niedzielę należy zamówić na karcie zgłoszeniowej. Nie organizujemy pozostałych posiłków.
  8. Każdy z uczestników pleneru we własnym zakresie rezerwuje dla siebie nocleg, najlepiej w pobliżu miejsca konferencji (kilka naszych sugestii zamieściliśmy w Informacjach praktycznych). Wśród uczestników poprzednich plenerów powodzeniem cieszyły się miejsca: Hotel Kajzer (ul. Limanowskiego), Dom Wycieczkowy (ul. Grochowa – dojazd samochodem lub komunikacją zbiorową), Hotel Korona (ul. Kalwaryjska 9-15).